Butik pastacılık ve sıra dışı lezzetler konusunda biriktirdiğimiz deneyimimizle sonunda hayatın tadını şeker hamuruna döktük; De-Cake’i yarattık…

 

De-Cake’de kişiye özel, en ince ayrıntısına kadar düşünüp tasarladığımız,  tamamı birbirinden farklı benzersiz lezzetler yaratıyor, özel günlerinize unutulmaz tatlar katıyoruz.

Her zaman özenli ve titizlikle çalışıyor, pastalarımıza hayat veren tüm malzemeleri daima en kaliteli ve en sağlıklı markalardan seçiyoruz.

 

Neden DE-Cake?


Pastalarımızın tamamı doğal ve taze ürünlerden yalnızca size özel, sizin istediğiniz şekilde üretilir. Pastanelerde satılan pastaların çoğu hazır pandispanya ve toz karışımları ile hazırlanarak hem maliyet hem de zaman kazanımı sağlar. Hazır olan pek çok şey gibi lezzetten ve doğallıktan uzaktır. Bu tür hazır ürünlerle pasta hazırlamak hem çok kolay hem de zahmetsizdir. Bu nedenle birçok pastaneden satın alınan pastaların hemen hepsi benzer tat ve şekle sahiptir. De-Cake ürünleri bu tür alışılagelmiş pastane ürünleri ve hazır malzemeler kullanılmadan tamamen doğal ve taze ürünlerden hazırlanan pastalarıyla, sizleri o geleneksel unutulan lezzetleri tekrar hatırlamanızı sağlayacak.

DE-Cake pasta üretim sürecinde KESİNLİKLE bozulmayı önleyici koruyucular, homojen bir yapı için stabilizatörler ve insan sağlığına zarar veren veya vermeyen herhangi bir katkı maddesi KULLANMAMAKTADIR.

 

DE-Cake ürünleri, evde kullanılan un, yumurta ve şekerle hazırlanmaktadır. Bu üçlüye doğal tereyağı ve iyi kalite gerçek çikolatanın eşlik etmesiyle tarihte kalmış o eski lezzetlerin temeli ortaya çıkmaktadır. Birde yüzde yüz doğal ve taze mevsimine göre yetişmiş meyvelerin de ilavesiyle gerçek DE-Cake lezzeti pastaların içinde yerini alır.

 

Şeker Hamuru kaplı butik pastalarımızın dış kaplamasında kullanılan şeker hamuru üretiminde; glikoz, jelatin ve gliserin kullanılmaktadır. Şeker hamurlarında kullanılan gıda boyaları piyasada bulunan en yüksek kaliteli boyalar olup Tarım Bakanlığı izinli ve Türk Gıda Kodeksine uygundur. Meyveli pastalarda tamamen taze mevsim meyveleri kullanılmakta, sadece bazı mevsimlerde bulunmayan vişne, böğürtlen, frambuaz, çilek gibi meyveler dondurulmuş olarak kullanılmaktadır. Şeker hamuru butik pastalarımızın size özel tasarım ve görsel bölümünü oluşturmaktadır.

Damla Babul (Pasta Ustası – Ortak İşletmeci )

 

İstanbul Bilgi Üniversitesi / Halkla İlişkiler Bölümü’nü bitirdi, ardından Mutfak Sanatları Akademisi’nde Profesyonel Pasta ve Ekmekçilik ile Profesyonel Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği üzerine eğitim gördü ve Chef & Owner sertifikası aldı.

 

2011’de başladığı butik pasta tasarımcılığı ve üretimi görevine Mutfak Sanatları Akademisi ve Misket Pasta firmasında devam etti. 2012 yılında Ege Tügelay ile kurduğu De-Cake’ de benzersiz ve tamamı birbirinden farklı pastalar yapmaya devam ediyor. Pasta üretiminde daha çok hijyen ve doğal ürün kullanma konularında hassas davranarak unutulan doğal lezzetlerin ortaya çıkması için hayalinizdeki pastayı süslemede değişik fikirler ve renk çalışmalarıyla size özel pastanıza değer katmaya çalışıyor.

 

Ege Tügelay (Pasta Ustası – Ortak İşletmeci )

 

Yeditepe Üniversitesi / Güzel Sanatlar Fakültesi’ni bitirdi, ardından Profesyonel Pasta ve Ekmekçilik eğitimini, Mutfak Sanatları Akademisi’nde tamamlayarak sertifikasını aldı.

 

2010’da butik pasta tasarlamaya ve üretmeye başladı. Divan Pastanesi Üretim Merkezi’nde çalıştı. 2012 yılında Damla Babul ile kurduğu De-Cake’de, hayallerindeki renklerde ve tatlarda pastalar yapmaya devam ediyor. Aynı zamanda yaptığı pastaların fotoğraflarını da kendisi çekiyor. Pasta üretiminde ağırlıkla hayalinizdeki pastayı yaratmada önce resimleyerek daha sonra da gerçeğe uygun hale getirmeye yönelik titizlik ve hassasiyetle süsleme ve figür çalışmalarını gerçekleştiriyor.

Ürün fiyatlarımızı belirlerken, pastanın tasarımını, kullandığımız dekorasyon tekniğini, kullanılan figür sayısı ve el emeğini göz önünde bulunduruyor, fiyatları kişi sayısı doğrultusunda süslemesine göre belirliyoruz. Sadece size özel üretilecek pasta ve diğer ürünlerimiz için teslimat tarihinden en az 4-5 gün önce sipariş vermenizi rica ediyoruz.
Ürün teslimatları İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasında semt’e göre ücretlendirilmektedir.

 

Organizasyon

Pasta ve kurabiyeler tamam da, organizasyonumuzun konsepti nasıl olsun diyorsanız da bize danışabilir, mekan ve alan dekorasyonu konusunda da uzman ekibimizden hizmet alabilirsiniz.